20.06.2018 - RELACJA

W miniony wtorek (19.06.2018r.) „Kobieta za kółkiem elektryka” odwiedziła kolejne przedszkole, w którym przeprowadziła lekcję o prądzie i elektromobilności. Tym razem w zajęciach wzięły udział dzieci z placówki nr 139 znajdującej się na warszawskim Mokotowie.

Podczas zajęć dzieci tradycyjnie już dowiedziały się czym jest prąd, jak bezpiecznie z niego korzystać i z czego jest pozyskiwany. Zajęcia były także doskonałą okazją dla przedszkolaków, które utrwalił wiedzę zdobytą podczas innych zajęć – dotyczących bezpieczeństwa podczas burzy.

Tak jak podczas poprzednich lekcji, tak i tym razem największym zainteresowaniem cieszył się temat elektromobilności. Wizją samochodów przyszłości szczególnie zachwyceni byli chłopcy, którzy obiecali, że jak dorosną będą jeździć tylko pojazdami zeroemisyjnymi. Dziewczynki wtórowały im w tych zapewnieniach.

Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w zajęcia wymyślając czym mogą jeszcze być napędzane samochody przyszłości. Wśród ich pomysłu pojawiła się m.in. czekolada. Dzieci obiecały również przysłanie nam prac pokazujących pojazdy przyjazne środowisku.

Najmłodsi za aktywny udział w zajęciach otrzymali drobne upominki z logiem „Popieram elektromobilność”. Zapał i zainteresowanie jakie dzieci wykazują podczas lekcji jest dla całego zespołu „Kobiety za kółkiem elektryka” motywacją do dalszych działań!

napisz do nas

info@kobietazakolkiemelektryka.pl
tel.: +48 732 996 540, +48 795 541 222

Organizator kampanii

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności
ul. Jana III Sobieskiego 102A lok. U7
00-764 Warszawa

www.psem.pl