18.06.2018 - RELACJA

W ramach naszej kampanii odwiedziliśmy kolejne przedszkole. Tym razem była to placówka nr 170 w Warszawie, gdzie przeprowadziliśmy lekcje o prądzie i elektromobilności w dwóch grupach przedszkolaków.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach, podczas których z chęcią odpowiadały na wszystkie pytania. Wykazały się przy tym ogromną wiedzą. Nie zaskoczył ich fakt, że energię elektryczną można pozyskiwać ze słońca, wiatru czy wody, znały zasady bezpiecznego obchodzenia się z prądem. Wiedziały również jak chronić się podczas burzy.

Największe zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziła informacja, że niektóre samochody można ładować jak telefon, a dzięki elektryfikacji ulic jakość powietrza znacznie się poprawi. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały film pokazujący zeroemisyjne pojazdy przyszłości, z zaciekawieniem dopytując, kiedy takie rozwiązania będą dostępne dla każdego.

Za dużą aktywność podczas zajęć nie mogła ominąć ich nagroda. Dzieci otrzymały specjalnie dla nich przygotowane gadżety z logiem „Popieram elektromobilność”, a cała grupa może się pochwalić zdobyciem certyfikatu „Przyjaciół elektromobilności”.

napisz do nas

info@kobietazakolkiemelektryka.pl
tel.: +48 732 996 540, +48 795 541 222

Organizator kampanii

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności
ul. Jana III Sobieskiego 102A lok. U7
00-764 Warszawa

www.psem.pl