17.05.2018 - RELACJA

Pierwsza lekcja na temat prądu i elektromobilności wśród przedszkolaków!

W ramach naszej kampanii 17.05 przeprowadziliśmy pierwszą lekcję na temat prądu i elektromobilności wśród przedszkolaków z grupy Poziomki z Przedszkola Małego Europejczyka przy ul. Strumykowej 17 w Warszawie.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest prąd, z czego jest pozyskiwany oraz jak z niego bezpiecznie korzystać. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Z ciekawością obejrzały również filmy edukacyjne o odnawialnych źródłach energii i niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z prądu. Z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci spotkał się temat dotyczący pojazdów przyszłości. Przedszkolaki poznały czym jest elektromobilność, jak działają samochody zeroemisyjne i czym różnią się od aut spalinowych.

Za udział w zajęciach cała grupa uzyskała certyfikat "Przyjaciela elektromobilności", a każde dziecko dostało drobny upominek w postaci kredek, breloczka, malowanki i cukierków. Cała grupa otrzymała również zabawkę solarną do złożenia razem z Panią przedszkolanką, jednak największą radość sprawiło najmłodszym narysowanie ich własnych pojazdów przyszłości przyjaznych dla środowiska.

napisz do nas

info@kobietazakolkiemelektryka.pl
tel.: +48 732 996 540, +48 795 541 222

Organizator kampanii

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności
ul. Jana III Sobieskiego 102A lok. U7
00-764 Warszawa

www.psem.pl