29.08.2018 - ARTYKUŁ

Na stacji GreenWay

Po spotkaniu z mieszkańcami Gdańska, podczas którego promowano pojazdy zeroemisyjne wśród mieszkańców miasta, zespół „Kobiety za kółkiem elektryka” postanowił przygotować się do dalszej podróży, w którą miał wyruszyć dnia następnego. W pobliżu miejsca wydarzenia – w Galerii Forum Wola znajdowała się stacja ładowania GreenWay partnera naszej kampanii. Nie można więc było nie skorzystać z tak sprzyjającej sytuacji i nie skorzystać z szybkiego ładowania proponowanego przez firmę.

Dużo osób narzeka, że ładowanie samochodów elektrycznych zajmuje sporo czasu. Może jest to czynność dłuższa niż tradycyjnego tankowania, ale nasz zespół ma zupełnie inne skojarzenia. Prezes PSEM Sylwia Koch-Kopyszko stwierdziła: Ten czas absolutnie nie jest czasem straconym! Z przyjaciółmi z T&T Proenergy, którzy wspierają nas w kampanii spędziliśmy te kilkanaście minut na miłej rozmowie przy kawie. Poza tym Roman mógł dzięki temu chwilkę odpocząć od trudów podróży.

Z kolei Pani Joanna Tabaka stwierdziła: Ja dzięki takim postojom czuję się dużo bezpieczniej, szczególnie podczas długich tras. I widzę, że mój mąż także.

Pan Roman Tabaka, który od wielu lat jest zafascynowany samochodami elektrycznymi uważa, że nie można demonizować tematu ładowania samochodów elektrycznych: Ładowanie auta elektrycznego wcale nie jest tak problematyczną sprawą jak wiele osób uważa. Dzięki takim dostawcom jak GreenWay można w szybki sposób uzupełnić baterię. Stacje stawiane są w rozsądnych punktach, poza tym może się ładować kilka samochodów jednocześnie, więc nie trzeba tracić czasu czekając na wolne stanowisko. Do tego dostępne są punkty zarówno szybkiego jak i wolnego ładowania. Naprawdę dużo podróżuję samochodami elektrycznymi po Polsce i Europie, często więcej czasu spędzam stojąc w korkach, niż ładując swój samochód. Zresztą coś za coś! Może poświęcę kilka minut dłużej na stacji, ale dzięki temu mam okazję chwilę odetchnąć i oczyścić umysł przed dalszą jazdą. Wiem co mówię bo od kilku lat poruszam się tylko elektrykami i widzę znaczną poprawę w jakości i komforcie jazdy”.

Czy więc ładowanie elektryczne rzeczywiście jest takie czasochłonne? Naszym zdaniem nie! Naprawdę można rozplanować podróż tak, aby na czas dojechać do wyznaczonego celu i być przy tym bardziej wypoczętym niż podczas jazdy tradycyjnym samochodem spalinowym.

napisz do nas

info@kobietazakolkiemelektryka.pl
tel.: +48 732 996 540, +48 795 541 222

Organizator kampanii

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności
ul. Jana III Sobieskiego 102A lok. U7
00-764 Warszawa

www.psem.pl