05.09.2018 - RELACJA

W ubiegłym tygodniu razem z partnerami naszej kampanii T&T Proenergy, prezes PSEM Sylwia Koch-Kopyszko udała się w podróż, której celem było dotarcie z Warszawy przez Trójmiasto do Kołobrzegu. Wszystko po to, aby po drodze spotykać się i rozmawiać z ludźmi oraz szerzyć w społeczeństwie ideę przyjaznych środków transportu.

Pierwszym przystankiem był Ciechocinek, gdzie zespół „Kobiety za kółkiem elektryka” spotkał się z innymi kierowcami pojazdów elektrycznych. W powiększonym składzie wszyscy ruszyli do Gdańska, gdzie przy Forum Gdańsk zostało zorganizowane spotkanie kierowców samochodów elektrycznych. Przechodnie mogli obejrzeć zeroemisyjne pojazdy, usiąść za ich kierownicą i rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy jakie towarzyszą wielu osobom, które na co dzień z tego typu środkiem transportu mają niewiele do czynienia. Tych, którzy chcą poznać więcej szczegółów tego wydarzenia zachęcamy do zapoznania się z relacją, która znajduje się na stronie.

Kolejnego dnia uczestnicy rajdu wyruszyli w stronę Kołobrzegu. Na trasie skorzystali z gościnności Hotelu Unitral, którego personel umożliwił kierowcom załadowanie swoich pojazdów. To właśnie tacy ludzie oraz prowadzone przez nich firmy w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju elektromobilności w Polsce. Gdyby nie inicjatywy i podejmowane przez nich działania to na wielu trasach kierowcy nie mieliby szans, aby załadować swoje pojazdy. Hotel Unitral jest przykładem godnym do naśladowania dla innych przedsiębiorców.

Stacją końcową podróży był Hotel Marine w Kołobrzegu, który posiada trzy stacje ładowania. Właściciele również w pozostałych swoich punktach dysponują ładowarkami, które są użyczane są nie tylko dla hotelowych gości, ale również dla osób, które tak jak zespół „Kobiety za kółkiem elektryka” podróżują po Pomorzu. To właśnie Hotelowi Marine Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności postanowiło przyznać tytuł „Miejsca przyjaznego elektromobilności”. Jest to pierwszy krok dla właścicieli, aby w przyszłości móc ubiegać się o zdobycie odznaczenia EV Point.

napisz do nas

info@kobietazakolkiemelektryka.pl
tel.: +48 732 996 540, +48 795 541 222

Organizator kampanii

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności
ul. Jana III Sobieskiego 102A lok. U7
00-764 Warszawa

www.psem.pl